Kamera Güvenlik Sistemleri


Güvenlik ve tedbirin sağlanması ile suçu önleme ve aydınlatma durumların da güvenlik kameralarının önemi giderek artmaktadır. Güvenlik kamera sistemi kurulumu beraberinde belli bir maliyeti getirmesinden çekinen müşterilerin, daha sonrasında yaşadıkları hırsızlık faaliyetinden sonra oluşabilecek zarar sonrası güvenlik kamerasının önemini anlamaktadır. Bu nedenle toplumsal huzur ve güvenliğin sağlanması amacıyla güvenlik kamera Sistemleri’nin önemi büyüktür.

İşyerinizi, evinizi gelişen teknoloji nimetlerinden faydalanarak bilgisayar, tablet veya cep telefonundan dünyanın her yerinde rahatlıkla izleyebilirsiniz.
Güvenlik kameraları evinizin ve işyerinizin korunmasın da hırsızlığın caydırılmasın da büyük rol oynamaktadır.
Image

Neden İşletmelerinize Kamera Kurmalısınız?

Cinsel Taciz

Cinsel taciz durumlarını ortaya çıkarak, önleyebilirsiniz.

Kalite Uygunluğu

Kamera gözetimi ile kalite düzenlemelerine uyumu sağlayın.

Kazaları Azaltın

Kayıttaki kazaları yakalayarak, haklıyı ortaya çıkarabilirsiniz.

Verimliliği Artırın

Üretim sürecinizdeki kar ve üretkenliği artırın, video analizi ile iş akışını artırın.

Hırsızlığı Azalt

Hırsızlık eyleminde bulunan hırsızları ortaya çıkartın.

Kasa Gözlem

Kasanızı her zaman izleyerek paradan tasarruf edin.

Tazminatı Azaltın

Haksız yere tazminat isteyen İşçilerin Tazminat taleplerini azaltın.

Zihnin Huzuru

Cep telefonunuzdan işletmenizde neler olup bittiğini bilerek huzurunuzu artırın.

Öncelik Olarak Nerelere Kamera Koymalıyız

Görünür Yerlere

Saldırgan bir güvenlik kamerası görürse, bir sonraki yere giderler. Yasadışı faaliyetlerinin kayda alınmasını istemezler. Su geçirmez kamerayı açık havada düz görünür bir yere yerleştirdiğinizden emin olun, böylece bir davetsiz misafir, onları kaydettiğinizin hemen farkına varır.

Giriş Noktaları

Tüm kapılarda, pencerelerde, garajlarda vb. Bir güvenlik kameranız olmalıdır. Bu, binaya nasıl girdiği önemli değil, davetsiz misafirlerin bir görünümünü size verecektir. Giriş bölümünde ve kameranın giriş noktalarında olduğu gibi girişlerin içine de bir kamera yerleştirdiğinizden emin olun, böylece davetsiz misafirlerin birçok farklı fotoğrafını çekebilirsiniz.

Gözlerden Uzak

Sizi ve çalışanlarınızı korumak için, park yerleri, arka sokaklar, çöplükler, tenha koridorlar vb. Yerlerde güvenlik kameraları yerleştiriniz. Hırsızlığı ve diğer suç faaliyetlerini caydırabilirsiniz. Aslında, bazı çalışanlar, işverenlerinden çöpe bir şey fırlatıp daha sonra geri almak suretiyle çalmaktadır. Çöplüğünüzü izlemek, bu faaliyeti caydırır.

Değerli Eşyalar

Kasalar, tedarik odalarını, elektronik eşyaları vb. gibi her zaman ofisinizin değerli eşyalarının yanına, depolar ve yükleme platformlarının yakınlarına yerleştiriniz. Bir kerede çok ilgi çekici noktaları görebilmeniz için, en geniş görünüme sahip bir yere yerleştirdiğinizden emin olun.

Güvenlik Kamerasının Başlıca Faydaları

Image

Alışveriş merkezlerinde güvenlik yönetiminin sağlanması


Ülkemiz de Alışveriş merkezlerine ilginin artması nedeni ile hırsıların kalabalıktan faydalanmasına neden olmaktadır. Silahlı ve özel güvenlik personelinin alışveriş merkezlerinin köşelerin de tutulması zor ve maliyetlidir. Buna en iyi önlem olarak, alışveriş merkezi sahipleri ve geliştiricileri, mikro düzeydeki güvenlik unsurlarını ve özellikle otoparkları ve dışarıdaki alanları izlemek için merkezi olarak kontrol edilen güvenlik odalarından yönetilebilen son teknoloji gözetim kameralarını kurdurdular. Küçük İşletme sahipleri de bu kameraları ikinci seviye bir koruma önlemi olarak tercih etmeye başladılar.
Alışveriş Merkezi Kamera Sistemleri

Hırsızlığı ve Yasa Dışı Faaliyetleri Önleme


Güvenlik kameralarının kurulmasının asıl amacı; hırsızlık, kaçakçılık ve suç faaliyetlerinde bulunan soygunculara, suçlulara, küçük hırsızlara ve vicdansız unsurlara caydırıcı özelliğe sahiptir. Güvenlik kameraları şehir evlerinde, apartmanlarda, okullarda, üniversite kampüslerinde, ofislerde, mağazalarda, benzin istasyonlarında, alışveriş merkezlerinde ve diğer kamu alanlarında kullanılmaktadır. Bu kameralar şüpheli etkinlikleri izliyor. Hırsızlığı durdurmak ve gerçek zamanlı hırsızlıklarla ilgili güvenlik görevlilerini uyarmaktadır. Büyük işletmelerdeki kameralar ve merkezi olarak yönetilen sistemleri izleyen personel, tehlikeli durumların gelişmesi konusunda kolluk görevlilerine bilgi verebilirler.